Wybór pasty do zębów - która pomoże Ci wybielić zęby?

Wybór pasty do zębów - która pomoże Ci wybielić zęby?

Większość osób boryka się z przebarwieniami na zębach, które są najczęściej spowodowane paleniem tytoniu, piciem dużej ilości kawy i niedostateczną higieną jamy ustnej. Coraz częściej ludzie decydują się na wybielanie zębów – można tego dokonać używając żelów, wybielać laserowo, lub preferując mniej inwazyjne metody – wybielać je domowymi sposobami lub specjalnymi, wybielającymi pastami do zębów.

Co powoduje przebarwienia na zębach?

Większość osób zdaje sobie sprawę, że kawa, wino, herbata, czy palenie papierów odkłada płytkę nazębną, która wraz z częstym pojawianiem się czynników powodujących przebarwienia, twardnieje, a w konsekwencji tworzy się kamień. Jednak to nie koniec winowajców nieestetycznego koloru. Mianowicie, jest o wiele więcej czynników przebarwień na zębach: zażywanie niektórych leków, nieodpowiednia dieta, starzenie się, uwarunkowania genetyczne. Można jednak temu zapobiec!

Jakie pasty wybielające wybrać?

Prawie każda pasta wybielająca ma na opakowaniu napisaną gwarancję wybielania zębów w przeciągu kilku – kilkunastu dni. Po stosowaniu takowej pasty, okazuję się, że mija się to z prawdą. Niestety, nie każda pasta wybielająca spełnia zadanie rozjaśniania zębów.

Przede wszystkim, patrz na skład!

Pasty do zębów mające zastosowanie wybielania zębów są wzbogacone o składniki chemiczne, jak np. wodorowęglan sodu, nadtlenek wodoru, fluor.

Nadtlenek wodoru jest silnym wrogiem w walce z przebarwieniami, szybko i skutecznie je likwiduje. Jednak w pastach, dostępnych na rynku, jego stężenie w składzie jest niewielkie. Pasty wybielające mają duży współczynnik ścieralności, nie powinny być używane codziennie. Stomatolodzy, polecają pasty o współczynniku RDA – 45. Pasty o większym współczynniku, nie powinny być stosowane więcej niż dwa razy na tydzień. Wskaźnik ten wzrasta do nawet 100 RDA w pastach silnie wybielających.

Innymi składnikami past, które pozwolą Ci rozjaśnić zęby są: węglan wapnia, krzemionka, fosforan wapnia. Pasty o ekstremalnych współczynniku ścieralność, dochodzącym nawet do 200 RDA, są zalecane do użytku sporadycznego, lub kuracji nie dłuższej, niż dwa miesiące.

Każdy chciałby mieć piękne i białe zęby, warto więc pamiętać o profilaktyce – ograniczyć używki, zdrowo się odżywiać, dbać o higienę jamy ustnej. Jeśli jednak masz już problem z przebarwieniami na zębach, warto sięgnąć po pasty do zębów z substancjami ścierającymi płytkę nazębną lub osad. Pamiętaj, że pasty o wysokim współczynniku RDA, mogą być niebezpieczne. Czytaj dokładnie skład past, a jeśli jest taka konieczność, zgłoś się do stomatologa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl