Węgiel aktywny na zęby - Czy to bezpieczne?

Węgiel aktywny na zęby - Czy to bezpieczne?

Stosowanie preparatów zawierających aktywny węgiel jest jednym z najpopularniejszych sposobów wybielania zębów. Czy jest to metoda bezpieczna?

Aktywowany węgiel drzewny jest tradycyjnie stosowany medycynie. Jest to doskonałe remedium na wiele popularnych chorób układu pokarmowego. Ale dodatkowo może być stosowany w przypadku problemów skórnych, dlatego stał się składnikiem wielu popularnych preparatów kosmetycznych i dermatologicznych.

Węgiel aktywny jest produktem całkowicie naturalnym i nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Co więcej, węgiel aktywny posiada doskonałe właściwości adsorpcyjne, więc oczyszcza organizm z wielu toksyn. Warto również wspomnieć, że posiada on właściwości przeciwbakteryjne. To wszystko powoduje, że jest środkiem zdecydowanie bardziej bezpiecznym niż wiele preparatów wybielających.

Na czym polega wybielanie zębów węglem aktywnym?

Cząstki aktywnego węgla wiążą się z szorstkimi drobinkami znajdującymi się na zębach - plamami powierzchniowymi oraz płytką nazębną i kamieniem. Dzięki temu, podczas usuwania preparatu wybielającego, usuwane są również trwałe zanieczyszczenia zębów. Ważne jest, że drobinki węgla docierają do miejsc trudno dostępnych i również skuteczne je wybielają.

Ze względu na właściwości adsorpcyjne węgla aktywnego ten sposób wybielania jest bardzo skuteczny i przynosi długotrwałe efekty. Pozwala cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas, bez konieczności zbyt częstego powtarzania zabiegu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl