W jakim wieku można wybielać zęby?

W jakim wieku można wybielać zęby?

Gdy Twoje nastoletnie dziecko marudzi, że ma brzydkie żółte zęby i nalega na wybielanie, z pewnością zastanawiasz się, czy jest to dla niego wskazane i bezpieczne, i czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Oczywiście nic w tym dziwnego – w końcu zdrowie pociechy jest dla Ciebie priorytetem i nie chcesz ulegać nastoletnim buntom. Warto wiedzieć, że przebarwienia mogą występować również u dzieci, a ich przyczyny są bardzo zróżnicowane (przyjmowane leki, bakterie, choroby takie jak porfiria wrodzona czy żółtaczka poporodowa) – ale czy w młodym wieku można zdecydować się na wybielanie uzębienia?

Minimalny wiek do zabiegów wybielających

Profesjonalne zabiegi wybielania lampą w gabinecie dentystycznym wykonuje się od 14, lub też w niektórych placówkach od 16 roku życia, kiedy to ukończony jest już rozwój uzębienia. To samo tyczy się specjalistycznych żeli wybielających czy pasków i nakładek, nawet tych, które tak jak produkty Style White nie posiadają niebezpiecznego dla szkliwa nadtlenku wodoru czy nadboranu sodu.

Przede wszystkim konsultacja dentystyczna

Jeżeli więc zauważymy niepokojący kolor uzębienia u dziecka, powinniśmy przede wszystkim zgłosić się na konsultację do stomatologa. Pomoże on określić źródło problemu, a także, jeżeli stwierdzi, że nie stanowi to żadnego zagrożenia, wskaże odpowiednie i bezpieczne produkty takie jak delikatne pasty wybielające. Warto również podpytać dentystę o środki ostrożności, m.in. o higienę czy o dietę wskazaną dla dzieci, które mają przebarwienia na zębach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl