Trwałość efektów po wybieleniu zębów

Trwałość efektów po wybieleniu zębów

Uśmiech to bardzo często nasza tajna broń i warto zadbać, by był jak najbardziej efektowny. Każdego dnia podczas codziennych rozmów, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy,  zwracamy uwagę na zęby naszego rozmówcy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów – samodzielne w domu lub profesjonalnie w gabinecie dentystycznym. Jak długo utrzymuje się efekt i na co koniecznie zwrócić uwagę?

HIGIENA JAMY USTNEJ
Bez względu na to, na jaką metodę wybielania zdecydujemy się, to bez szczotkowania, nitkowania oraz płukania jamy ustnej efekt wybielenia nie utrzyma się długo. Pozostałości pożywienia są idealną pożywką dla bakterii oraz próchnicy, która prowadzi do bardzo poważnych dolegliwości. Ich leczenie bardzo często potem utrudnia ponowne wybielenie szkliwa. Dlatego też 1-2 razy w roku warto zrobić profesjonalne czyszczenie zębów (najlepiej połączone z piaskowaniem i fluoryzacją) u lekarza dentysty lub higienistki stomatologicznej.

JEDZENIE, PICIE I UŻYWKI
Po wybieleniu zębów należy zrezygnować z:
- picia czarnej herbaty, kawy, czerwonego wina
- jedzenia owoców jagodowych, potraw kwaśnych lub z dużą zawartością curry i kurkumy
- palenia papierów oraz żucia tabaki.
Zamiast tego warto pić dużo wody, która nie tylko utrudnia powstawanie osadu na zębach, ale również wypłukuje bakterie z jamy ustnej. Dobrym pomysłem jest także picie napojów przez słomkę.

DOMOWE SPOSOBY
Stomatolodzy polecają, by profesjonalny zabieg wybielania zębów robić nie częściej niż raz w roku. Dla podtrzymania efektu pomiędzy kolejnymi wizytami możemy stosować preparaty przeznaczone do użytku domowego, na przykład:
- pasty, płyny czy nitki wybielające
- nakładki wybielające (pakowane pojedynczo, w uniwersalnym rozmiarze, nasączone preparatem i od razu gotowe do użycia)
- żel wybielający (w zestawie z silikonową nakładką oraz aktywatorem światła).

Bez względu na to, jaką metodę wybielania wybierze pacjent, musi pamiętać, że efekt końcowy zależy również od stanu wyjściowego. Jeśli z natury mamy żółte szkliwo i porowatą powierzchnię zębów, to efekt wybielenia może nie być tak spektakularny, jak sobie to wyobrażamy.  Mimo tego warto udać się do sprawdzonego gabinetu dentystycznego na konsultację. Inwestycja w zdrowy uśmiech zawsze się opłaca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl