Profesjonalne wybielanie zębów w domu? Dzięki nakładkom wybielającym jest to możliwe!

Profesjonalne wybielanie zębów w domu? Dzięki nakładkom wybielającym jest to możliwe!

Wybielanie zębów to bez wątpienia temat, który budzi coraz większe zainteresowanie. Ze względu na rosnący popyt na rynku pojawia się wiec również coraz większa liczba rozwiązań w zakresie wybielania zębów.

Zasadniczo dostępne metody wybielania zębów można podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwsza z tych kategorii to oczywiście wybielanie zębów przy pomocy zaawansowanych, nierefundowanych przez państwo technik w gabinetach lub klinikach stomatologicznych. Metody z tej kategorii są oczywiście skuteczne, jednak zarazem cechują się bardzo wysokimi kosztami(czasami jest to nawet kilka tysięcy złotych) a przy tym przeważnie wymagają wykonania całej serii zabiegów. Druga kategoria to różnego rodzaju sposoby domowe, takie jak na przykład wybielanie zębów przy pomocy skórki od banana i tym podobne. W tym przypadku koszty są oczywiście niewielkie, jednak skuteczność tego rodzaju zabiegów również nie powala na kolana.

Warto więc zapytać, czy istnieje jakieś rozwiązanie pośrednie, łączące w sobie naukową skuteczność ze stosunkowo niewielkimi kosztami. Odpowiedź brzmi: tak. Metodą spełniającą dwa wymienione kryteria jest wybielanie zębów przy pomocy nakładek zębowych.

Wybielanie zębów przy użyciu nakładek

Nakładki zębowe wymagają jedynie jednorazowej wizyty u dentysty. Podczas niej stomatolog oczyszcza zęby z kamienia, a także zabezpiecza ubytki. Następnie wystarczy kupić odpowiednie, dopasowane do naszej szczęki nakładki i po prostu nosić je przez okres zalecony przez lekarza(najczęściej jest to 2 do 4 tygodni).

Nakładki wybielające zęby nie powodują żadnego dyskomfortu podczas noszenia. Nie dochodzi również do otarć języka czy dziąseł. Skuteczność wybielania zębów przy pomocy nakładek jest taka sama, jak w przypadku drogich zabiegów wybielających. Koszt to co najwyżej kilkaset złotych. Warto jednak pamiętać, że podczas stosowania nakładek należy stosować się do kilku zaleceń, w tym przede wszystkim unikać napojów i pokarmów, które mocno barwią zęby lub mogą uszkadzać ich powierzchnię(kawa, herbata, niektóre owoce oraz soki owocowe).

Po zakończeniu kuracji przy użyciu nakładek efekt jest widoczny gołym okiem i może utrzymywać się nawet przez 2-3 lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl