Jak działają żele do wybielania zębów?

Jak działają żele do wybielania zębów?

Piękny uśmiech – kto nie pragnie go mieć? Dodaje pewności siebie, ułatwia osiąganie sukcesów zawodowych. Wiedzą o tym producenci preparatów do wybielania zębów. Dziś można znaleźć je niemal w każdej drogerii. Najpopularniejszymi z nich są pasta i żel wybielający. Skutecznie odświeżają zęby i nierzadko nadają im niespotykanego dotąd blasku. Jednak szczególną popularnością cieszy żel – w odróżnieniu od pasty potrafi rozjaśnić zęby nawet o kilka odcieni!

Żel do zębów – na czym polega jego działanie?

To jedna z najlepszych metod wybielania zębów. Może być ona stosowana w domu, co sprawia, że jest chętnie wybierana przez wielu konsumentów. Żel dostępny jest w kilku rodzajach. Najpopularniejszy z nich są jednorazowe paseczki. Nakleja się je na zęby na dwadzieścia minut. Cały zabieg trwa zazwyczaj dwadzieścia minut i stosuje się go dwa razy dziennie. Wspomniane paseczki mają jednak dość ograniczone działanie, gdyż za ich pomocą nie można wybielić wszystkich zębów. Co więcej, niekiedy odklejają się od zębów i przez to wybielają je nierówno.

Żel do zębów działa znacznie mocniej, gdy wlewany jest do specjalnych nakładek na zęby lub aplikatorów. Zawierają one też niekiedy już gotowe wypełnienie w postaci tego wybielającego płynu.

Czy korzystanie z żelu do zębów jest bolesne?

Niekiedy można spotkać się ze stwierdzeniami, że wybielanie zębów za pomocą żelu bywa bolesne. Producenci zarzekają się, że ich preparaty nie powodują żadnych skutków ubocznych i są przyjemne w użyciu. Ich zdaniem na ból narzeka tylko wąski odsetek pacjentów. Żele do wybielania zębów zawierają fluor i azotan, a te z kolei eliminują nadwrażliwość zębów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl