Jak długo utrzymuje się efekt po wybielaniu zębów?

Jak długo utrzymuje się efekt po wybielaniu zębów?

Każdy wie, że piękny i zdrowy uśmiech jest wizytówką. Zwykle uśmiechając się, nasza twarz się rozjaśnia, a dzięki temu my zyskujemy więcej sympatii od otoczenia. Warto zadbać o  piękny, zdrowy a przede wszystkim biały uśmiech. Bardzo często udajemy się do specjalistów, aby wybielić nasze zęby lub wykonujemy to w domowym zaciszu. Jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów i od czego on zależy? Sprawdźcie!

Efekt białych zębów

Jak wiadomo najdłużej utrzymuje się efekt wybielania zębów wykonywany u profesjonalnych dentystów. Zwykle dysponują oni bardzo dobrym sprzętem oraz akcesoriami z najwyższej półki, dzięki temu nasze zęby są o wiele dłużej białe. Efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat! Bardzo ważne jest przy tym także to, w jakim stanie są nasze zęby oraz jaki mają stopień porowatości. Niestety, w przypadku wysokiego stopnia porowatości efekt białych zębów może trwać się nieco krócej.

Zadbaj o to, co jesz!

Istotne są także nasze nawyki żywieniowe. Jeżeli spożywamy sporo potraw o wysokiej zawartości cukru czy napojów, które mają tendencje barwienia naszych zębów takich, jak na przykład wino, kolorowe napoje gazowane, to zwykle efekt będzie utrzymywać się nieco krócej. Barwniki niekorzystnie wpływają nie tylko na szkliwo zębów, ale także na substancje wybielające. Niestety nawet po pół roku możemy stracić efekt białych zębów. Jeżeli szczególnie lubimy pić napoje barwiące, lepiej wykonywać to przez słomkę.

Co ile miesięcy wykonujemy wybielanie?

Po wykonaniu zabiegu wybielającego, dobrze jest jednak dbać o efekt, ponieważ ponownie będziemy mogli wykonać wybielanie dopiero za około rok lub dwa. Niestety takie zabiegi mogą także niekorzystnie wpływać na szkliwo, dlatego nie zaleca się wykonywać ich częściej. Jeśli natomiast zabiegi wybielające wykonujemy w domu, możemy te czynności powtarzać częściej, bowiem nakładki dostępne w aptekach bądź w drogeriach kosmetycznych, zwykle posiadają mniejsze stężenie środka wybielającego, dlatego spokojnie po około dwóch miesiącach, od domowego wybielania, możemy powtórzyć zabieg.

Zabieg wybielania zębów nie tylko pomoże nam otrzymać piękny uśmiech, ale także korzystnie wpłynie na naszą pewność siebie. Warto wykonywać zabiegi w profesjonalnych zakładach dentystycznych, nie częściej jednak niż co 1, 2 lata. Jeżeli wybielamy zęby w domowym zaciszu, spokojnie możemy powtarzać to, co około 2 miesiące.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl