Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Przez lata kanony piękna były zmienne, poza jednym szczegółem — estetyką uśmiechu. Ten niezmiennie powinien być olśniewający i kuszący. Białe zęby to kwintesencja osobliwości i urody, a także czarującego i naturalnego wyglądu. W obecnych czasach perłowe zęby są wręcz oczekiwane, więc nic dziwnego, że gabinety stomatologiczne chętnie proponują zabiegi wybielania szkliwa. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty.

Wybielanie zębów u dentysty — podstawowe informacje


Domowe metody wybielania zębów mimo iż skutecznością dorównują tym stosowanym w gabinetach lekarskich to niewłaściwie przeprowadzone mogą okazać się szkodliwymi dla zdrowia jamy ustnej.

Zabieg poprzedzony w gabinecie jest poprzedzony wnikliwym wywiadem lekarskim oraz oceną stanu jamy ustnej. Wybielanie zębów przeprowadzane jest u pacjentów z wyleczonymi zębami i solidnie wykonanymi plombami. Wszelkiego rodzaju ubytki mogłyby spowodować uszkodzenie miazgi zębowe. Jeśli stomatolog zdecyduje się na wykonanie wybielania, na początku nanosi na zęby preparat wybielający, który zawiera 35 proc. nadtlenku wodoru, a następnie poddaje zęby naświetleniu przy użyciu specjalistycznej lampy. Żel wybielający jest nakładany trzykrotnie, a sam czas naświetlania oscyluje w okolicach piętnastu minut. Zabieg jest bezpieczny i pozwala na rozjaśnienie zębów do 14 tonów w skali Vita. Po stomatologicznym zabiegu wybielania należy stosować się do zaleceń lekarskich.

Wybielanie zębów u dentysty — ile to kosztuje


Biorąc pod uwagę skuteczność i szybkość wybielania zębów u dentysty to rozwiązanie jest konkurencyjnym w stosunku do innych metod. Koszt wybielania jest już dużo wyższy i zależy w dużej mierze od samego gabinetu stomatologicznego, nie mniej średnia kwota jednorazowego wybielania wynosi od 700 do 1200 złotych. Należy pamiętać, by przy wyborze gabinetu nie kierować się wyłącznie ceną za zabieg, ale przede wszystkim doświadczeniem, rekomendacjami i wyposażeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl