Czy wybielanie zębów boli?

Czy wybielanie zębów boli?

Czy wybielanie zębów jest zabiegiem bolesnym? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, zastanawiającym się nad jego przeprowadzeniem. Choć wybielanie zębów jest obecnie bardzo powszechne, wokół zabiegów mających przywrócić uśmiechowi śnieżnobiały i zdrowy wygląd narosło wiele mitów. Jednym z nich jest właśnie duża bolesność.

Występowanie bolesności podczas wybielania

Prawidłowo przeprowadzony zabieg wybielania zębów nie jest bolesny. Wprawdzie u części osób występuje pewien poziom dyskomfortu, to jednak jest on uzależniony przede wszystkim od indywidualnej odporności na czynniki zewnętrzne.

Specjaliści nie gwarantują, że wybielanie zębów będzie zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Jednak na pewno nie można porównać dyskomfortu występującego podczas zabiegu wybielania z bólem powszechnie kojarzonym na przykład z leczeniem stomatologicznym.

Warto podkreślić, że istnieje wiele sposobów na uzyskanie pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu. Dlatego bez trudu można dobrać stosowany preparat do własnych preferencji. Także do poziomu wrażliwości na ból. Należy również stosować się do zaleceń producentów i lekarzy stomatologów, dzięki czemu minimalizowane będą czynniki mogące powodować potencjalne dolegliwości.

Zwiększona wrażliwość zębów po wybielaniu

Bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów może się pojawić uczucie zwiększonej wrażliwości zębów. Jednak jest to stan przejściowy, który szybko mija. Długość okresu zwiększonej wrażliwości oraz poziom dyskomfortu zależy od indywidualnych cech i dlatego nie sposób ich jednoznacznie określić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl