Czy szczoteczka elektryczna wybiela zęby?

Czy szczoteczka elektryczna wybiela zęby?

Wraz z rozwojem technologii stworzono wiele nowych gadżetów. Dotyczy to też szczoteczek do zębów. Proste płukanie wodą z solą zastąpiono ręcznymi szczoteczkami do zębów. Później pojawiły się szczoteczki na baterie i szczoteczki elektryczne. Wiele z najnowszych modeli obiecuje przy tym bielsze zęby. Czy jest to możliwe?

Białe i czyste zęby

Wybielanie zębów jest coraz większym zmartwieniem wśród ludzi. Czyste i białe zęby wraz ze świeżym oddechem są ważne w tworzeniu dobrego wizerunku w pracy i poza nią. Biel zębów świadczy o schludności i odpowiedzialności ich właściciela. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi szuka najlepszego sposobu na uzyskanie bielszych zębów. Czy elektryczne szczoteczki do zębów mogą być w tym pomocne?

Elektryczna szczoteczka a magia białych zębów

Czy elektryczna szczoteczka wybiela zęby? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak i nie!

Tak, ponieważ elektryczne szczoteczki do zębów okazały się bardziej skuteczne w czyszczeniu uporczywych zabrudzeń i plam na zębach. Wibracje szczoteczki do zębów i ergonomiczny kształt jej główki pozwalają na łatwe wykonanie tego zadania. Dzięki niej wszystkie zanieczyszczenia usuniemy znacznie łatwiej.

Nie, ponieważ sama szczoteczka nie działa tak jak środek wybielający. Musisz szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie przez dwie minuty. Należy też stosować odpowiednią technikę, aby uzyskać pożądany rezultat, jakim są zęby bez plam. Wyeliminowanie uporczywych zabrudzeń i plam spowoduje oczywiście, że zęby staną się czystsze i być może jaśniejsze niż wcześniej. Trzeba jednak pamiętać, że szczoteczka elektryczna przywraca jedynie kolor oryginalnego uzębienia. Nie wykracza poza jego zakres i nie spowoduje wybielenia naturalnego koloru zębów.

Czy szczoteczka elektryczna jest w takim razie lepsza od zwykłej?

Elektryczne szczoteczki do zębów są najlepsze w swoim rodzaju. Niektóre z nich mają cechy, o których kilka lat wstecz nawet nie śniliśmy.

W sklepach dostępne są szczoteczki elektryczne zaprojektowane specjalnie do wrażliwych zębów. Inne są wyposażone w czujniki, które powiadamiają Cię o tym, gdy szczotkujesz zbyt mocno lub zbyt delikatnie. Czy to nie jest genialne? Niektóre z nich posiadają również funkcje masażu dziąseł i… zgadliście! Istnieją już elektryczne szczoteczki przeznaczone do wybielania zębów!

Środkiem wybielającym nie jest natomiast sama szczoteczka. Tego typu szczoteczki mają specjalny pojemniczek, do którego wlewa się lub wsypuje substancję wybielającą. Za wybielanie zębów odpowiedzialny jest więc dany środek. Natomiast dzięki szczoteczce, jego aplikacja jest znacznie wygodniejsza.

Podsumowanie

Sama szczoteczka elektryczna nie stanowi środka wybielającego zęby, aczkolwiek spisuje się znacznie lepiej niż szczoteczka manualna. Lepiej usuwa plamy i zabrudzenia, co rzeczywiście może wybielić zęby – aż do poziomu naturalnego koloru kości. W wybielaniu zębów pomocne będą też specjalne pasty wybielające oraz środki do płukania jamy ustnej ze składnikami aktywnymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl