Czy można wybielać zęby nakładkami wybielającymi podczas paradontozy?

Czy można wybielać zęby nakładkami wybielającymi podczas paradontozy?

Paradontoza to groźna choroba nie tylko zębów, ale także całej jamy ustnej. Przyczyną jej występowania są głównie szkodliwe bakterie, które rozprzestrzeniając się po wnętrzu ust, doprowadzają do stanów zapalnych, a następnie pojawienia się paradontozy. Czy chorując na paradontozę, możemy stosować nakładki wybielające na zęby lub ogólnie poddać się zabiegowi wybielania? Sprawdźcie!

Co to jest paradontoza?

Paradontoza powstaje poprzez nagromadzenie się bakterii w jamie ustnej, które w efekcie powodują powstawanie kamienia na zębach, tuż przy styku z dziąsłami. Kamień ten sprawia, że dziąsła się obniżają, odsłaniając szyjkę zębową. Zęby stają się nadwrażliwe, bardzo często z dziąseł leci krew. Zwykle dochodzi do obrzęku, a nawet silnego bólu dziąseł i zębów, pojawia się także nadwrażliwość. Paradontoza jest groźną chorobą, nieleczona może prowadzić do utraty zębów lub ich znacznej części. W pierwszym stadium, paradontozę jest w stanie wyleczyć lekarz stomatolog, gdy jednak mamy zaawansowane stadium tej choroby, nie obędzie się już bez pomocy chirurga. Przyczynami paradontozy są uwarunkowania genetyczne, palenie papierosów, długotrwały, nieleczony stan zapalny, niekiedy krzywy zgryz.

Paradontoza, a wybielanie zębów nakładkami wybielającymi

Choroba ta jest niezwykle nieprzyjemnym schorzeniem. Jej negatywnym skutkiem jest ruszanie się zębów, nadwrażliwość i ból. Szczotkując zęby przy paradontozie, trzeba być niezwykle ostrożnym, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Przy zaawansowanym stadium choroby, nie zaleca się wybielania zębów ani w profesjonalnym gabinecie, ani poprzez stosowanie nakładek wybielających, gdyż mogłoby to pogłębić paradontozę, a przede wszystkim podrażnić odsłonięte szyjki dziąseł. Płyn, zawarty w nakładkach wybielających jest substancją drażniącą i silnie działającą, dlatego może spowodować nasilony stan zapalny. Aby móc poddać się zabiegowi wybielania zębów, warto wyleczyć najpierw paradontozę.

Paradontoza jest uciążliwą chorobą całej jamy ustnej, powodującą ból, krwawienie z dziąseł i osłabienie struktur zębów. Osoby cierpiące na paradontozę i chcące wybielić uzębienie nakładkami wybielającymi, powinny najpierw rozpocząć leczenie dolegliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl