Co wybrać, decydując się na wybielanie zębów: paski czy nakładki?

Co wybrać, decydując się na wybielanie zębów: paski czy nakładki?

Gdy już zdecydujemy się na wybielanie zębów w domu, stoimy przed trudnym wyborem: sięgnąć po paski czy żele i nakładki wybierające? Podobne rozterki niesie za sobą dobór odpowiedniej marki produktu oraz jego składu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zależy nam na jak najlepszych efektach wybielania, a także szukamy metody wygodnej i sprawdzonej. Pamiętać należy jeszcze o jednym aspekcie – niewłaściwe stosowanie preparatów wybielających lub ich nieodpowiednio skomponowany skład może prowadzić np. do nierównomiernego wybielenia lub uszkodzeń szkliwa. Dlatego tak ważne jest, aby sięgnąć po produkt polecany przez dentystów i farmaceutów oraz stosować go ściśle według zaleceń producenta. Gdy już to wiemy, możemy zastanowić się nad wyborem metody.

Paski wybielające zęby

To elastyczne, pakowane oddzielnie paski, które pokryte są substancjami wybielającymi – najczęściej nadtlenkiem wodoru. Nakłada się je na zęby najczęściej na czas snu – dłuższy pasek na górną szczękę oraz krótszy na dolną; ich aplikowanie przypomina naklejanie. Czas stosowania zależy od indywidualnych zaleceń producentów. Niektóre paski przynoszą efekty po 2-4 miesiącach, inne po kilku dniach. Jest to produkt bardzo prosty w użyciu, jednakże pamiętać należy, że nieodpowiednio dozowany nadtlenek wodoru może uszkodzić szkliwo, dlatego należy bezwzględnie zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce.

Nakładki z żelem wybielającym 

Nakładki są nieco bardziej skomplikowane w użytkowaniu, choć nie na tyle, aby przysporzyć problemów. Żel wybielający umieszcza się w silikonowej nakładce, która dopasowuje się do kształtu szczęki, lub do specjalnego odlewu wykonanego u stomatologa, następnie preparat przykłada się do zębów na czas zalecany przez producenta. Niektóre produkty, np. marki Style’ White wzbogacone są o światło LED usprawniające proces wybielania, a także działają na bazie naturalnych składników, dzięki czemu są w pełni bezpieczne. Zazwyczaj nakładki przynoszą szybsze efekty niż paski. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl