Przeszkadzają Ci plamki i przebarwienia na zębach? Pozbądź się ich!

Przeszkadzają Ci plamki i przebarwienia na zębach? Pozbądź się ich!

Olśniewający uśmiech i śnieżnobiałe zęby to jeden z atrybutów urody, o którą musimy zadbać samodzielnie. Coraz więcej osób szuka sposoby na pozbycie się z zębów żółtych osadów i nieestetycznych plam, stąd też wybielanie zębów to zabieg, po który chętnie sięgamy, bez względu na wiek czy wykonywany zawód. Słowem, czar białego uśmiechu jest na wagę złota. Zanim jednak zaczniemy dążyć do hoolywodzkiej bieli musimy zdać sobie sprawę, że kolor zębów jest sprawą absolutnie indywidualną i naturalny odcień może mieścić się pomiędzy kolorem kości słoniowej a różnymi odcieniami bieli. Bezspornie naturalny kolor może ulec pogorszeniu, głównie za sprawą produktów, po które sięgamy oraz nagromadzonego kamienia. Na szczęście jest to proces odwracalny, a wybielanie zębów możemy przeprowadzić w warunkach domowych lub w gabinecie stomatologicznym.

Domowe wybielanie zębów

Zazwyczaj osoby dążące do poprawy koloru swoich zębów i usunięcia z nich przebarwień, przez które uśmiech jest zdecydowanie skromniejszy wybierają domowe sposoby. Zanim jednak zdecydujemy się na jeden z wielu preparatów musimy określić stan zdrowia jamy ustnej. Wybielanie zębów można przeprowadzić wyłącznie wtedy, gdy nie mamy żadnych aft czy innych zmian chorobowych oraz ran.

Wśród wielu preparatów do wybielania zębów znajdziemy pasty wybielające, płyny do płukania jamy ustnej oraz paski wybielające. Wszystkie te preparaty są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wybielić zęby o 3-5 tonów. W przypadku mocniejszych osadów zazwyczaj konieczna jest wizyta u stomatologa. Wspomniane produkty pomagają skutecznie pozbyć się przebarwień, a w efekcie rozjaśniają barwę zębów. Specjalistyczne pasty zawierają w swoim składzie m.in. nadtlenek karbamidu będący idealną substancją o silnych właściwościach wybielających. W dobrych pastach znajdują się także mikrogranulki, które doskonale radzą sobie z nagromadzonym osadem. Razem z pastą wybielającą do zębów warto stosować specjalistyczne płyny do płukania jamy ustnej, które podtrzymują, utrwalają i potęgują efekt wybielania. Przy wyborze właściwej pasty należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami, a także specyfiką jamy ustnej. Tym samym, jeśli nasze zęby należą do tych nadmiernie wrażliwych koniecznie należy zaopatrzyć się w pastę wybielającą sensitive.

Nowością wśród preparatów wybielających do stosowania w domu są wygodne paski wybielające. Wymagają one noszenia przez pół godzinny dziennie. W tym czasie zostają uwolnione substancje, które rozpuszczają zgromadzone w szkliwie osady i przebarwienia. Metoda komfortowa i pozwalająca na wybielenie zębów do 6 odcieni cieszy się coraz większą popularnością, głównie dlatego, że jest prosta i przynosi efekty już po pierwszym użyciu.

Wybielanie zębów — o tym pamiętaj

Jeśli na zębach znajduje się sporo kamienia nazębnego lub ich odcień mocno odbiega od naturalnego najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybielanie u stomatologa. Lekarz — po ocenie stanu zdrowia jamy ustnej i ewentualnym leczeniu ubytków — stosuje specjalistyczny żel wybielający i lampę UV. Szybki i bezproblemowy zabieg przynosi doskonałe efekty już za pierwszym razem.

Niezależnie od metody, którą wybierzemy musimy pamiętać, że wybielanie nie jest obojętne dla naszego zdrowia, a konkretnie dla zębów i jamy ustnej. Dlatego też przed jego wykonaniem koniecznie należy skontrolować stan zębów, uzupełnić ubytki, wymienić zużyte plomby na nowe i wyleczyć wszelkiego rodzaju stany zapalne jamy ustnej.

Po wybielaniu zębów — czy to u stomatologa, czy też zakończonej domowej kuracji — konieczne jest utrzymanie przez około 7 dni tzw. białej diety, a więc należy zrezygnować z produktów, które wykazują wysokie cechy barwiące (np. kawa, czerwone wino, barszcz, jagody) na rzecz neutralnych lub białych (twaróg, jogurty, mleko itp.). Zabiegi wybielające można przeprowadzać co 12 miesięcy.

Przed wybielaniem koniecznie trzeba też uzupełnić ewentualne ubytki, wymienić stare, częściowo ukruszone plomby, wyleczyć stany zapalne dziąseł itp. Wybielamy tylko zdrowe zęby, to podstawowa zasada.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl